ISEA

ISEA سازمانی غیرانتفاعی و بین‌المللی است که در زمینه تبادلات بین رشته‌ای میان هنر، فناوری های نوین و تکنولوژی فعالیت می‌کند.فعالیت اصلی این سازمان، برگزاری رویداد سالانه هنرهای دیجیتال، متشکل از کارگاه‌های تخصصی و نمایشگاه آثار است.

 

 


CYFEST

یکی از بزرگترین جشنواره‌های رسانه های بین‌المللی هنر دیجیتال است، که در سال 2007 توسط هنرمندان و مدیران مستقل در سنت پترزبورگ تاسیس شد. با ظهور اشکال جدیدی از هنر و پیوند آن با تکنولوژی‌های پیشرفته، این جشنواره، ضرورت تعامل بین هنرمندان با کیوریتورها، هنرمندان و برنامه‌نویسان در سرتاسر دنیا  را ترویج داده و آثار متنوعی در زمینه کارهای رباتیک، هنرهای ویدئویی و هنرهای صوتی به نمایش می‌گذارد.

 

 


MIRA

جشنواره هنرهای  دیجیتال میرا جشنواره‌ای برپایه سه حوزه مرتبط نمایشگاه، انتشار و آموزش است که به صورت سالانه در بارسلون (از سال 2011) و برلین (از سال 2016) برگزار می‌گردد. هدف این جشنواره ایجاد تجربه‌های منحصر به فرد همه جانبه از طریق نوآوری‌های تکنولوژیک است و آثاری مشتمل بر نمایش‌های صوتی و تصویری ، اینستالیشن‌های دیجیتال هنری، موسیقی الکترونیک، واقعیت مجازی، کنسرت، نمایش و نمایش 360 درجه؛ روباتیک و تجربه های تعاملی و چند جانبه را به نمایش می‌گذارد و در کنار این نمایشگاه کنفرانس‌، سخنرانی و کارگاه‌ها آموزشی برگزار می‌کند.

 

 


Adaf

جشنواره هنرهای تجسمی آتن (ADAF) یک جشنواره بین المللی سالانه است که هر سال ماه مه در آتن برگزار می شود با هدف آشنایی طیف گسترده‌تری از  مخاطبان با هنر دیجیتال است. این جشنواره در سال 2005، تحت عنوان “جشنواره هنر ویدیویی آتن”، به عنوان ابتکار سازمان غیر انتفاعی Multitrab Productions تاسیس شد.

 

 


Neon  (North East of North)

هدف این بنیاد، تقویت درک و دسترسی به صورت‌های مختلف هنر دیجیتالی و بالا بردن کیفیت تولید این رسانه است. Neon خود را به عنوان یک پلت فرم برای برگزاری نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، مذاکرات، کنفرانس‌ها، اجراهای زنده و نمایش فرم‌های متنوع هنر دیجیتال ملی و بین‌المللی معرفی کرده است. این بنیاد قصد خود را به این صورت تعریف می‌کند که  با در کنار هم قرار دادن استعدادهای جوان و هنرمندان معتبر سعی در تقویت و پیشرد این ژانر هنری دارد.

این بنیاد از سال 2010 فستیوال‌های هنر دیجیتال را به صورت سالانه برگزار می‌کند و برای هر سال یک تم مشخص برای فستیوال در نظر می‌گیرد. در کنار این فستوال کارگاه‌های هنری، و ورکشاپ‌ها و رویدادهای مربوط به هنر دیجیتال را برگزار می‌کند.

 


Japan Media Arts Festival

جشنواره هنرهای رسانه‌ای ژاپن، فستیوالی سالانه است که از سال 1997، توسط سازمان امور فرهنگی ژاپن برگزار می‌شود. این جشنواره طیف وسیعی از هنرهای مربوط به رسانه‌ها –  انیمیشن، بازی‌ها، هنرهای تعاملی را دربر می‌گیرد.  جشنواره با یک رقابت آزاد آغاز می شود و با برگزاری نمایشگاه به کار خود ادامه می‌دهد. بر اساس قضاوت هیئت داوری، جوایز به چهار دسته تقسیم می‌شود: هنر (هنر دیجیتال غیر تعاملی نامیده می شود)، سرگرمی (Interactive Art، از جمله بازی های ویدئویی و وب سایت ها)و انیمیشن. در هر رده، یک جایزه بزرگ، چهار جایزه تعالی و (از سال 2002) یک جایزه تشویقی اهدا می‌شود. آثار برگزیده این جشنواره در سرتاسر ژاپن و در بسیاری از کشورهای جهان با هدف توسعه و بالا بردن آگاهی در مورد هنر رسانه‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. سال گذشته ، در بیستمین دوره این فستیوال، از بیش از 88 کشور اثر دریافت شد که نشان دهنده تکامل این جشنواره به عنوان یک جشنواره بین المللی است.

 

 

 


Computer Space forum

این جشنواره، یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌ها در زمینه هنر دیجیتال است که به صورت سالانه از سال 1989در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود. این جشنواره یک رویداد غیرتجاری بین المللی است که آثاری از هنرمندان جوان، تولیدکنندگان گرافیک کامپیوتری، انیمیشن کامپیوتری، هنرهای چندرسانه‌ای، موسیقی الکترونیک و طراحی وب به نمایش می‌گذارد. این جشنواره شامل بخش مسابقه و جشنواره است. هر سال بیش از 200 پروژه در زمینه هنرهای کامپیوتری ارائه شده و مورد بحث قرار می‌گیرد. ایده‌های خلاق، تبدیل ایده به پروژه، ترکیب تکنولوژی و هنر در تولید اثر، تأثیر جامعه رایانه‌ها تمرکز اصلی این فستیوال است.

 

 


Transmedial

جشنواره‌ای است که به صورت سالانه تعداد زیادی از نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها، نمایش‌ها، نمایش‌ها و نشریات را به بیش از 25000 بازدید کننده ارائه می‌دهد.در برلین آلمان برگزار می‌شود. با سابقه‌ای بیش از سی سال این رویداد به اتفاقی مهم در تقویم هنرمندان تبدیل شده است. با کنار هم قرار دادن هنرمندان، پژوهشگران، فعالان و متفکران، این رویداد دیدگاه‌های جدیدی در مورد تاثیر امکانات جدید دیجیتال و تکنولوژی در هنر و تمام حوزه‌های زندگی ارائه می دهد.

 

 


abandon normal devices

” ما گروهی متمایز از دانشگاهیان، فیلمسازان، هنرمندان را برای فراتر رفتن از مرزهای تجربه‌های روزمره گرد هم می‌آوریم. ما فضایی خلاقانه ایجاد می‌کنیم که در آن هنرمندان می‌توانند با کمک فناوری‌های جدید آثاری نو و بدیع همراه با تکنولوژی‌های روز خلق کنند.” این مجموعه رویدادهای نمایش فیلم، نمایشگاه‌ها، اجرا، پروژه‌های آنلاین و جشنواره‌های سالانه را برگزار می‌کند.